PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ
BP20SC listwa PVC dylatacyjna nakładka zakończeniowa do parapetu
Zastosowanie:
Do wykonywania połączenia parapetu z blachy z tynkiem strukturalnym na glifie okiennym
Walory użytkowe:
- systemowe połączenie zakończenia parapetu blaszanego z okładziną termiczną
- wykonanie dylatacji pomiędzy parapetem a tynkiem na glifie okiennym
Montaż:
Listwa PVC dylatacyjna zakończeniowa do parapetu BP20SC przeznaczona jest do zamontowania na powierzchni blachy usytuowanej równolegle do płaszczyzny glifu okiennego – zgodnie z rysunkiem: BP20SC schemat.
Listwę należy nałożyć od góry na krawędź blachy i spod nałożonej listwy usunąć żółtą osłonkę kleju znajdującego się na białej taśmie dylatacyjnej i przykleić piankę do blachy dociskając listwę w kierunku powierzchni glifu.
Dalszy montaż listwy polega na rozprowadzeniu kleju na powierzchni glifu i wtopieniu w klej pasa siatki szklanej będącej częścią listwy BP20SC. Kolejnym krokiem – w zależności od przyjętych zasad należy przykleić do ościeżnicy okiennej listwę dylatacyjną serii BP13 oraz zamontować na narożu glifu kątownik zbrojący PVC np. BP10. Wszystkie siatki pochodzące z profili: BP20SC, BP13 i BP10 należy – najkorzystniej – zatopić w jednej operacji klejenia – razem. Listwa BP20SC posiada element tracony (płaskownik) który należy wykorzystać do zabezpieczenia parapetu przed zabrudzeniem poprzez naklejenie na ścieżkę klejową znajdującą się na elemencie traconym – folię ochronną malarską. Klej do zatapiania siatki szklanej powinien znajdować się wyłącznie na siatce szklanej pochodzącej z listwy BP20SC, a nie w korytku (korpus listwy BP20SC w kształcie litery „U” – korytka). Do korytka listwy BP20SC wprowadzamy wyłącznie tynk i licujemy jego zewnętrzną płaszczyznę z płaszczyzną zewnętrzną listwy BP20SC (bocznej zewnętrznej ścianki).
Po zakończeniu wszelkich prac tynkarskich należy usunąć element tracony wraz folią malarską.
Zaleca się dopasowanie kolorystyki listwy BP20SC do zastosowanej kolorystyki listwy dylatacyjnej przyokiennej serii BP13.
BP20SC LISTWA PVC DYLATACYJNA NAKŁADKA ZAKOŃCZENIOWA DO PARAPETU
Nazwa | długość (mm) | sztuk/opakowanie zbiorcze |
---|---|---|
BP20SC L100 | 1000 | 25 |