Prawidłowe wykonanie tynków wewnętrznych warunkuje ich trwałość oraz estetyczny wygląd. W przypadku „tynkowania na mokro” urządzeniem, które w zdecydowany sposób przyspiesza związane z tym prace, jak również zagwarantuje precyzyjną realizację, jest agregat tynkarski. Jednak uzyskanie najlepszego efektu jest możliwe przy zastosowaniu profili wykończeniowych, pozwalających równo i w odpowiedni sposób położyć tynk.

Aby przyspieszyć prace budowlane, wykorzystuje się w ich trakcie różne urządzenia automatyzujące niektóre czynności. Podczas prac wykończeniowych przydatne są agregaty tynkarskie, które znacznie ułatwiają nakładanie tynku oraz pozwalają na uzyskanie doskonałej mieszanki. Agregat mieszająco-pompujący wyposażony jest w sprężarkę oraz wąż z podajnikiem, dzięki czemu mieszanka w bardzo efektywny sposób może być aplikowana na podłoże. Zadaniem fachowca jest jej wyrównanie, a następnie zacieranie, co dzięki listwom wykończeniowym do mokrego tynku jest łatwym zadaniem. Pozwoli to na uzyskanie równego tynku, czyli jednego z najważniejszych elementów estetycznego wyglądu pomieszczenia.

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które można łatwo zdemontować i przetransportować w inne miejsce. Po przygotowaniu masy, mogą aplikować na ściany różnego rodzaju tynki, zaprawy klejowe oraz wylewki. Ich wydajność mieszania i pompowania jest regulowana pompą ślimakową. Agregat składa się m.in. z mieszarki, w której łączone są składniki wchodzące w skład masy, pompy wraz z przewodem doprowadzający masę do węża, sita, węża natryskowego, który wyrzuca tynk na ścianę, oraz sprężarki zapewniającej moc wyrzutu. Masy tynkarskie użyte do tynkowania agregatem możemy kupić jako gotowe mieszanki lub samemu przygotować je z piasku, wapna i cementu.

Niezależnie od tego jaki tynk stosujemy oraz czy nakładamy go ręcznie czy maszynowo, aby uzyskać najlepszy efekt końcowy, należy zastosować profile wykończeniowe, które montuje się przed rozpoczęciem tynkowania. Listwy przyokienne wyeliminują pęknięcia tynku na jego styku z ościeżnicą okienną, uszczelnią połączenie oraz zapewnią estetyczny wygląd tynku wokół okien. Naroża ścian zabezpieczą kątowniki tynkarskie, które nie tylko ochronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również zagwarantują uzyskanie równego naroża. W przypadku ścian, zwłaszcza o większej powierzchni ważne jest użycie listew prowadzących, które dobieramy do grubości tynku. Listwy pomogą nam uzyskać równą powierzchnię tynkowanej ściany. 

Bella Plast dostarcza pełną gamę profili do tynków wykonywanych „na mokro”, bez których nie sposób osiągnąć wymaganych obecnie dokładności i równości powierzchni tynku oraz obróbek wokół okien. Sprawdź nasze produkty: