PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ

BP11 Ł – łączniki PVC wzdłużne do boni

Zastosowanie:

Do stabilizowania połączeń czołowych pomiędzy listwami do boniowania.

Walory użytkowe:

  • ułatwia czołowe połączenie listew do boniowania
  • poprawia efekt wizualny połączenia

Montaż:

Łączniki wzdłużne PVC do boni są dostępne w czterech wymiarach adekwatnych do wymiarów listew do boniowania: 10mm, 20mm, 30mm i 50mm. Łączniki są wyposażone w specjalną nienasiąkliwą białą piankę klejącą oraz w nienasiąkliwe czarne uszczelki. Montaż odbywa się poprzez usunięcie żółtej foliowej osłonki (FOT. 1) i naklejenie do połowy długości łącznika listwę do boniowania (FOT. 3) lub kątownika do boniowania (FOT. 2). W efekcie otrzymujemy estetyczne, szczelne i pewne połączenie listew do boniowania.

Łącznik, kątownik, listwy do boniowania (z siatką lub bez siatki) należy wkleić oraz przykryć zbrojącą siatką szklaną w jednej operacji klejenia. Łączniki pełnią rolę uszczelnienia oraz estetycznego i trwałego połączenia. Łącznik powinien być zatopiony (tak jak listwa do boniowania) w kleju do przyklejania siatki szklanej. Nie dopuszcza się innych spoin np. silikonu, pianki poliuretanowej.

Uwaga:

Łączniki PVC do listew do boniowania nie są obligatoryjne. Stosowanie ich przydatne jest zwłaszcza w przypadku okładziny w postaci wełny mineralnej.

BP11 Ł ŁĄCZNIKI PVC WZDŁUŻNE DO BONI

Nazwaszerokość (mm)sztuk/opakowanie zbiorcze
BP11 H1 Ł1040
BP11 H2 Ł2040
BP11 H3 Ł3040
BP11 H5 Ł5020

BP11 H3 Ł

FOT. 1

FOT. 2

FOT. 3

FOT. 4