Zastosowanie: do wykonywania połączeń stabilizujących pomiędzy listwami do boniowania oraz pomiędzy listwami do boniowania a kątownikami do boni (BP11 K WEW, BP11 K ZEW) oraz pomiędzy listwami do boniowania, a łącznikami krzyżowymi.
Walory użytkowe:
– trwale łączy ze sobą listwy do boniowania, kątowniki narożne z listwami do boniowania oraz łączniki krzyżowe z listwami do boniowania
– poprawia efekt wizualny połączenia
– stabilizuje połączenie podczas montażu i wklejania
Montaż:
Łączniki wzdłużne PCV do boni są dostępne w trzech wymiarach adekwatnych do wymiarów listew do boniowania: 20mm, 30mm i 50mm. Łączniki są wyposażone w specjalną nienasiąkliwą białą piankę klejącą oraz w nienasiąkliwe czarne uszczelki. Montaż odbywa się poprzez usunięcie żółtej foliowej osłonki (FOTO 1) i naklejenie do połowy długości łącznika listwy do boniowania lub kątownika do boniowania lub łącznika krzyżowego (FOTO 2). W efekcie otrzymujemy precyzyjne i pewne połączenie (FOTO 3).
Łączniki pełnią rolę stabilizującą podczas montażu listew i innych elementów, pozwalają także bardzo precyzyjnie zestawić ze sobą czołowo listwę do boniowania z łącznikiem krzyżowym, kątownikiem do boni czy listwy do boniowania z kolejna listwą do boniowania.
Łączniki są najbardziej przydatne w elewacji dociepleniowej z użyciem wełny mineralnej.
Łącznik wzdłużny powinien być osadzony na kleju do zatapiania siatki szklanej. Klej musi znajdować się zarówno pod dnem łącznika jak i pod bocznymi ściankami łącznika.
UWAGA! ŁĄCZNIKI WZDŁUŻNE NIE SĄ ELEMENTEM OBLIGATORYJNYM.
|
BP11 H3cm Ł – łącznik do boni BP11 H3R, H3RS, H3NS
Listwy do boniowania BP11 H3NS zestawione czołowo z użyciem łącznika BP11 H3 Ł
Łącznik – usuwanie osłonki z pianki PE i odkrycie kleju
Łącznik w rowku, osadzony na warstwie kleju do zatapiania siatki szklanej