Montaż należy rozpocząć od pokrycia klejem powierzchni okładziny termicznej (FOTO 1).
Następnie siatkę szklaną w którą zaopatrzona jest listwa okapnikowa należy wtopić w „mokry” klej – w ten sposób ażeby klej „przeszedł” przez siatkę na zewnątrz (FOTO 2). Tak zatopioną siatkę pochodzącą z listwy okapnikowej należy przykryć siatką systemową i całkowicie zaciągnąć klej na obydwie siatki (FOTO 3).

W zależności od rodzaju okapnika (np. LUX, ECO) klej należy zaciągnąć w odpowiedni sposób.
Okapnik BP14 LUX – podtynkowy – wymaga ażeby klej zaciągnąć do dolnej krawędzi listwy (FOTO 4).
Okapnik BP14 ECO – wymaga ażeby klej zaciągnąć w ten sposób by pozostawić średnio kilka milimetrów nie zatynkowanego białego profilu (FOTO 5)
Takie zaklejenie obydwu profilów spowoduje, że w przypadku okapnika BP14 LUX tynk strukturalny zostanie zaciągnięty na równo z dolną krawędzią listwy, co w efekcie spowoduje że okapnik ten nie będzie widoczny. Z kolei okapnik BP14 ECO należy zatynkować na równo z niebieską folią ochronną. Folie należy usunąć bezpośrednio po tynkowaniu. Usunięta folia zapewni pozostawienie widocznej krawędzi okapnika –czystej (wolnej od kleju i brudu) (FOTO 6). Widoczna krawędź okapnika BP14 ECO można pozostawić bez malowania lub pomalować dowolnym kolorem zgodnym z RAL tynku.