PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ

Montaż okapników z siatką „step by step”

FOT. 1

FOT. 2 ECO PLUS/PLUS N

FOT. 2 LUX/LUX N

Montaż należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniej długości odcinka listwy (FOT. 1), rozprowadzenie kleju na powierzchni okładziny termicznej. Następnie siatkę szklaną, w którą zaopatrzona jest listwa okapnikowa należy zatopić w kleju – w ten sposób, ażeby klej „przeszedł” przez siatkę na zewnątrz (FOT. 2 ECO PLUS/PLUS N i FOT. 2 LUX/LUX N). Tak zatopioną siatkę pochodzącą z listwy okapnikowej należy przykryć siatką systemową i całkowicie zaciągnąć klej na obydwie siatki (FOT. 3, FOT. 4).

W zależności od rodzaju okapnika (np. LUX/LUX N, ECO PLUS/PLUS N) klej należy zaciągnąć w odpowiedni sposób. Okapnik BP14 LUX/LUX N – podtynkowy – wymaga ażeby zaciągnąć klej do dolnej krawędzi listwy (FOT. 4) a w przypadku okapnika BP14 ECO PLUS/PLUS N zaciągnąć klej na tyle, by pozostawić średnio kilka milimetrów nie zatynkowanego białego profilu (FOT. 5).

FOT. 3

FOT. 4

FOT. 5

Takie zaklejenie obydwu profili spowoduje, że w przypadku okapnika BP14 LUX/LUX N tynk strukturalny zostanie zaciągnięty na równo z dolną krawędzią listwy, co w efekcie spowoduje, że okapnik ten nie będzie widoczny (FOT. 6). Z kolei okapnik BP14 ECO PLUS/PLUS N należy zatynkować na równo z czerwoną folią ochronną (FOT. 7). Folie należy usunąć bezpośrednio po tynkowaniu (FOT. 8). Usunięta folia zapewni pozostawienie widocznej – czystej (wolnej od kleju i brudu) krawędzi okapnika (FOT. 9). Widoczną krawędź okapnika BP14 ECO PLUS/PLUS N można pozostawić bez malowania lub pomalować dowolnym kolorem, najkorzystniej zgodnym z RAL’em tynku.

FOT. 6

FOT. 7

FOT. 8

FOT. 9