Samotna matka, której nie stać było na kupno domu, z pomocą dzieci, wybudowała go sama. Dzięki… instrukcjom z Youtube’a. Całą wiedzę na temat budowy domu stąd zaczerpnęła.

Cary Brookins to samotna matka czwórki, której los nie oszczędzał. Miała dwóch mężów, cierpiała z powodu przemocy domowej, w końcu postanowiła coś zmienić. W 2007 roku wyprowadziła się od męża tyrana, do prowizorycznej chatki pod lasem, która nie zapewniała żadnego komfortu. Nie było jej stać na zakup nowego domu. Sprzedała więc nieruchomość, zaciągnęła kredyt w wysokości 150 tys. USD, i nabyła zrujnowane domostwo do remontu, narzędzia i materiały budowlane.

Remontem, a właściwie budową domu, zajęła się sama. Budynek wymagał poprawienia fundamentów, postawienia szkieletu i ścian, a także dachu. Pomagały jej dzieci – 17-letni Drew, 15-letnia Hope i 11-letnia Jada. Brookins nie znała się na budowlance, jest pisarką, zaczęła się więc uczyć. Najlepszym źródłem okazał się Youtube, gdzie znalazła mnóstwo instrukcji realizacji poszczególnych elementów domu. Dowiedziała się tu jak wylać fundamenty, jak postawić ścianę nośną, wycyklinować podłogę czy wykonać inne prace budowlane i wykończeniowe. Przed przystąpieniem do realizacja każdego etapu budowy oglądała kilku filmów, omawiała je z dziećmi, a następnie wcielała w czyn. I tak powstał dom, i to w 9 miesięcy. Tego co wybudowała może zazdrościć jej wielu. Dom ma 325 metrów kwadratowych powierzchni, pięć sypialni, garaż i bibliotekę. Jak Cary sama mówi, samodzielne postawienie domu było dla niej nie tylko koniecznością zapewnienia lokum sobie i dzieciom, ale także terapią po wielu nieudanych związkach. Dziś wierzą, że wraz z dziećmi, rozpoczyna nowy etap w życiu.

Historia jak z filmu. Jednak można również zauważyć, że zdobycie wiedzy w dzisiejszych czasach, to niekoniecznie nauka w szkole. W czeluściach internetu jest (prawie) wszystko, trzeba tylko chcieć do tego dotrzeć.