PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ

BP19 – listwa PVC z siatką ozdobna „na rąbek” – NOWOŚĆ

Zastosowanie:

Do wykonywania ozdobnych wzdłużnych bruzd w kształcie „rąbka” na powierzchni elewacji ociepleniowej.

Walory użytkowe:

  • uzyskanie zewnętrznych wzdłużnych bruzd w kształcie „rąbka” w technice systemów ociepleń metodą „lekka – mokra” BSO, ETICS
  • dowolność położenia „rąbka” – (odległości pomiędzy kolejnymi „rąbkami”) w stosunku do rozwiązania z użyciem arkuszy blachy „na rąbek”
  • tańszy i szybszy montaż w porównaniu do techniki z użyciem arkuszy blachy „na rąbek”

Montaż:

Montaż listwy BP19 jest analogiczny jak montaż pozostałych listew i profili dedykowanych do systemów ociepleń metodą „lekka – mokra” BSO, ETICS.

Listwa BP19 posiada po obydwu stronach zewnętrznego rąbka (korpusu PVC) pasy siatki szklanej. Siatka szklana zamontowana jest trwale do korpusu za pomocą zgrzewu ultradźwiękowego, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością na zerwanie, co gwarantuje bezpieczne połączenie profilu PVC (korpusu) z pasami siatki szklanej.

Zamontowanie listwy BP19 do powierzchni elewacji jest intuicyjne i nie wymaga wykonywania rowków w kubaturze elewacji tak jak jest to w przypadku listew do boniowania. Należy uprzednio rozprowadzić klej do zatapiania siatki szklanej na okładzinie termicznej i rozprowadzić siatkę szklaną systemową elewacyjną i nakleić listwę BP19 a następnie pasy siatki szklanej, w które zaopatrzona jest listwa BP19, należy na zakład od góry przykryć kolejną siatką szklaną systemową elewacyjną i wszystkie siatki zatopić w jednej operacji klejenia. Kolejnym krokiem jest oczywiście rozprowadzenie warstwy tynku.

Listwa BP19 PVC z siatką ozdobna „na rąbek” produkowana jest w kolorze białym technicznym, przeznaczonym do pomalowania farbami elewacyjnymi typu akryl, silikat, silikon.

Najkorzystniejszy efekt uzyskuje się kiedy kolor tynku oraz kolor farby, którą pomalujemy listwę BP19 „na rąbek” jest ten sam – wówczas efekt imitacji blaszanego rąbka będzie najlepszy.

Istnieje także możliwość wyprodukowania listwy BP19 zabarwionej w masie w dowolnym kolorze, także metalicznym, srebrzystym itp.

BP19 LISTWA PVC Z SIATKĄ OZDOBNA „NA RĄBEK”
Nazwadługość (mm)szerokość siatki (mm)sztuk/opakowanie zbiorcze
BP1930002×10010

BP19

BP19

BP19 wraz z zatyczką

Na zamówienie możliwość wykonania wyrobu w dowolnym kolorze z palety RAL K7 CLASSIC.

Zobacz także

Galeria – przykłady zastosowania listwy BP19 na elewacjach

Rozwiązania architektoniczne przedstawione w naszej Galerii nie są objęte prawami autorskimi i można je dowolnie adoptować do własnych projektów.

BP19 CAP – zaślepka PVC systemowa do listwy BP19 – NOWOŚĆ

Zastosowanie:

Listwa BP19 PVC ozdobna na rąbek może wymagać wykonania specjalnego zaślepienia. W tym celu należy zastosować systemową zaślepkę o nazwie BP19 CAP.

Zaślepkę BP19 CAP należy wprowadzić do listwy BP19 – najkorzystniej – w momencie montażu listwy BP19 podczas jej klejenia do elewacji – wówczas zatyczka BP19 CAP zostanie u podstawy zatopiona w kleju, co zapewni jej trwałe zakotwienie w listwie BP19, a kolejna warstwa czyli tynk, zakotwi zaślepkę dodatkowo.

Zatyczka BP19 CAP wykonana jest z PVC – tak samo jak listwa BP19. Zatyczka wykonana jest w kolorze białym technicznym – do pomalowania – najkorzystniej w kolorze RAL jaki uzyskała listwa BP19 PVC ozdobna na rąbek.

Stosowanie zatyczki BP19 CAP wymagane jest kiedy listwa BP19 PVC ozdobna na rąbek pozostanie otwarta, nie zaślepiona np. od góry blachą (opierzeniem) dachową. Zaślepka BP19 CAP gwarantuje w pełni estetyczne, równe, powtarzalne i szczelne zamknięcie listwy BP19.

UWAGA: Brak zaślepki w listwie BP19 może skutkować dostawaniem się owadów do jej wnętrza lub / i podczas wietrznej pogody powodować efekt świstania.

BP19 CAP – ZAŚLEPKA PVC SYSTEMOWA DO LISTWY BP19
Nazwazastosowanie do listwysztuk/opakowanie zbiorcze
BP19 CAPBP1930

BP19 CAP

Złożenie czyli listwa BP19 wraz z zaślepką BP19 CAP.