PROFILE DO ZABUDOWY
GIPSOWO-KARTONOWEJ

BP8 – kątownik PVC promieniowy prosty

Zastosowanie:

Kątownik PVC BP8 promieniowy prosty to perforowany biały kątownik prosty z owalnym ścięciem krawędzi do wykończeń naroży płyt G-K. Szczególnie przydatny przy wykończeniach naroży w przedszkolach, szkołach – wszędzie tam, gdzie jest wymagane bezpieczeństwo ze względu na możliwość urazu przy uderzeniu w tzw. „ostry kant”. Kątownik promieniowy jest chętnie stosowany przez architektów, dostarczając im kolejne ciekawe narzędzie formowania wnętrza przy użyciu płyt G-K. Zastosowanie kątownika promieniowego prostego pozwala osiągnąć efekt prostego naroża ze ściętym owalnie grzbietem.

Walory użytkowe:

  • zbroi, estetycznie wykańcza proste narożniki w owalnym kształcie
  • łatwy w docinaniu na wymiar: nożyczkami, nożem
  • odporny na wgniecenia

Montaż:

Po zakończeniu konstrukcyjnego montażu płyt gipsowo-kartonowych należy rozpocząć prace wykończeniowe. Polegają one na uzbrojeniu naroży i połączeń pomiędzy płytami G-K.

Kątownik promieniowy prosty wklejamy na naroże uprzednio szpachlując je odpowiednią szpachlą. Nałożona szpachla powinna „przejść” na zewnątrz przez otwory znajdujące się na ściankach kątownika. Następnie jeszcze mokrą szpachlę wyrównujemy na równo z krawędzią kątownika, która ma kształt pozostawiający wolne miejsce na szpachlę.

BP8 KĄTOWNIK PROMIENIOWY PROSTY

Nazwadługość (mm)sztuk/opakowanie zbiorcze
BP8 L250250050
BP8 L300300050

BP8

BP8