PROFILE DO ZABUDOWY
GIPSOWO-KARTONOWEJ

BP9 – kątownik PVC promieniowy łukowy

Zastosowanie:

Kątownik PVC BP9 promieniowy łukowy to perforowany biały kątownik z owalnym kształtem krawędzi przeznaczony do wykończeń naroży płyt G-K. Dodatkowo specjalna perforacja i zastosowanie odpowiedniego tworzywa pozwala formować ten profil w łuk.

Szczególnie przydatny przy wykończeniach naroży w przedszkolach, szkołach – wszędzie tam, gdzie jest wymagane bezpieczeństwo ze względu na możliwość urazu przy uderzeniu w tzw. „ostry kant”. Kątownik promieniowy łukowy jest chętnie stosowany przez architektów wnętrz, dając im jeszcze jedno ciekawe narzędzie formowania wnętrza przy użyciu płyt G-K.

Walory użytkowe:

  • zbroi, estetycznie wykańcza łukowe narożniki w owalnym kształcie
  • łatwy w docinaniu na wymiar: nożyczkami, nożem
  • odporny na wgniecenia

Montaż:

Po zakończeniu konstrukcyjnego montażu płyt gipsowo-kartonowych należy rozpocząć prace wykończeniowe. Polegają one na uzbrojeniu połączeń pomiędzy płytami G-K.

Kątownik promieniowy łukowy wklejamy na owalne naroże uprzednio szpachlując je odpowiednią szpachlą. Nałożona szpachla powinna „przejść” na zewnątrz przez otwory znajdujące się na ściankach kątownika. Następnie jeszcze mokrą szpachlę wyrównujemy na równo z krawędzią kątownika, która ma kształt pozostawiający wolne miejsce na szpachlę.

BP9 KĄTOWNIK PROMIENIOWY ŁUKOWY

Nazwadługość (mm)sztuk/opakowanie zbiorcze
BP9 L250250050
BP9 L300300050

BP9

BP9