PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ

Listwy do boniowania BP11 H3N – montaż „step by step”

Zapraszamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi >>>

FOT. 1

FOT. 2

FOT. 3

Montaż listew do boniowania BP11 HN wymaga wykonania rowków w okładzinie termicznej. W tym celu najlepiej użyć wypalarki termicznej, która z dużą dokładnością wypali rowki o szerokości i głębokości większej o około 10mm – 20mm niż zewnętrzny wymiar listwy (FOT. 1). Wypalone rowki należy dokładnie pokryć klejem do przyklejania siatki z włókna szklanego oraz rozprowadzić klej na powierzchni okładziny termicznej nad i pod rowkiem (FOT. 2). W wypełniony klejem rowek należy wprowadzić listwę do boniowania BP11 HN. Konstrukcja listwy BP11 HN gwarantuje niezmienność kształtu w momencie wsuwania listwy w rowek z klejem (FOT. 3).

FOT. 4

FOT. 5

FOT. 6

Klej należy równomiernie zaciągnąć na powierzchni siatki szklanej. Zamknięty profil do boniowania BP11 HN znacznie ułatwia rozprowadzanie kleju, gdyż nie ma ryzyka zabrudzenia wnętrza profilu do boniowania. Nadmiar kleju można bez obaw zebrać z płaskiej powierzchni zamknięcia listwy i ponownie rozprowadzić na siatce szklanej (FOT. 4)

Po wyschnięciu kleju należy zastosować odpowiedni grunt. Po wyschnięciu gruntu można rozpocząć tynkowanie. W przypadku listwy do boniowania zamkniętej z elementem traconym BP11 HN tynkowanie staje się wyjątkowo łatwe. Zaciąganie tynku wymaga bowiem rozprowadzenia go pomiędzy listwami do boniowania w ten sposób, ażeby pacę opierać na powierzchni płaskiego zewnętrznego zamknięcia listwy BP11 HN. Nadmiar tynku zebrać z powierzchni zamknięcia i ponownie rozprowadzić po powierzchni elewacji pomiędzy listwami do boniowania. Efekt końcowy to idealnie równy tynk bez żadnych strat (FOT. 5).

Po zatynkowaniu należy usunąć z listew BP11 HN element tracony (zamknięcie listwy) poprzez wyciągnięcie go na zewnątrz listwy (FOT. 6).

Efekt końcowy to idealnie czyste listwy, brak strat kleju i tynku, niezmienność wymiarów (brak falowania listwy) oraz znaczne skrócenie czasu prac tynkarskich (FOT. 7).