W Krakowa można wynająć w pełni wyposażony apartament, którego powierzchnia wynosi… 2,5 metra kwadratowego, niewykluczone więc że jest on najmniejszy na świecie. Choć w tym przypadku słowo „apartament” wydaje się mocnym nadużyciem, fakty są jednak takie, że powstał, jest na wynajem i podobno cieszy się bardzo bardzo dużym powodzeniem, które przerosło oczekiwania właścicieli. Dlaczego powstał taki apartament i czy da się tu mieszkać? Odpowiedź dalej.

Apartament powstał przez przypadek. Podczas remontu kamienicy przeznaczonej właśnie pod wynajem, odkryto małe pomieszczenie, w którym kiedyś mieszkała służba. Ponieważ reszta budynku była już zaplanowano, nie bardzo wiedziano jak efektywnie wykorzystać odkrytą właśnie przestrzeń. Zapadła decyzja o dodatkowym apartamencie pod wynajem. Architekt który otrzymał zadanie jego zaprojektowania stanął przed nie lada wyzwaniem, ale spisał się doskonale.

Mieszkanie jest wyposażenie we wszystkie potrzebne elementy, ale w wersji mini. Znajduje się więc w nim kuchnia z lodówką, czajnikiem elektrycznym, naczyniami i sztućcami. Łazienka posiada prysznic, toaletę i suszarkę do włosów. W sypialni zbudowanej na antresoli jest całkiem spore łóżko. Apartament posiada także Wi-Fi, co dziś jest dla wielu bardzo ważne. Minusem jest brak okien, naturalne światło wpada tylko przez mleczne przeszklenia na suficie. Apartament, mimo swojego rozmiaru, jest funkcjonalny, optycznie powiększa go trochę przestrzenna fototapeta na ścianie.

Niewątpliwą zaletą apartamentu jest jego położenie w centrum Krakowa oraz cena wynajmu. Wynajmujący decydując się na tą ofertę na pewno po części kierują się ciekawością, chcą sprawdzić czy naprawdę da się wygodnie mieszkać na takiej powierzchni, ale pewnie i trafiają się fani minimalizmu. Tacy którzy zwiedzając miasta Europy starają się osiągnąć jak najniższą cenę, przy maksimum korzyści, a w tym wypadku hasło „najmniejszy apartament świata” jest dodatkową atrakcją.

Jeżeli więc ktoś jest zainteresowany jego wynajęciem, a zapewnienia właścicieli o popularności nie są przesadzone, powinien pobyt zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby nie rozczarować się brakiem wolnego terminu. Zwłaszcza jeśli jest to sezon turystyczny, w którym miejsca noclegowe w Krakowie, zwłaszcza te atrakcyjne, zawsze cieszą się dużym wzięciem.