PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ

BP11 HN, BP11 HNS – listwy do boniowania PVC zamknięte z elementem traconym

Listwy do boniowania PVC serii BP11 HN oraz BP11 HNS (wersja z siatką szklaną) zamknięte z elementem traconym są całkowicie nowym, opatentowanym rozwiązaniem technicznym. Listwy posiadają zewnętrzne zamknięcie w kształcie płaskownika, który szczelnie zamyka wnętrze listwy. Płaskownik jest elementem traconym, który należy usunąć po zakończeniu montażu listwy i tynkowania.

Walory użytkowe:

  • całkowity brak strat kleju i tynku podczas montażu, zacieranie tynku pomiędzy boniami odbywa się niezwykle sprawnie, bez szczególnego zwracania uwagi na zamontowane profile do boniowania. Prowadzenie pacy z tynkiem jest bowiem oparte na listwach. W ten sposób żadna ilość tynku nie wpada do wnętrza listwy. Tynk jest zaciągnięty doskonale równo, nie ma możliwości powstawania nierówności tynku pomiędzy kolejnymi listwami, gdyż paca ma równe prowadzenie (oparcie) na listwach
  • znaczne przyspieszenie prac tynkarskich bez straty czasu na żmudne klejenie i tynkowanie przy listwach
  • idealnie czysta listwa – dobrze zabezpieczona zewnętrznym zamknięciem z tworzywa przed dostawaniem się kleju i tynku do wnętrza oraz uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi na placu budowy
  • doskonale równy kształt – listwa zachowuje wymiary dzięki zewnętrznemu zamknięciu, które usztywnia listwę podczas montażu (wsuwania w rowek) – brak zjawiska „falowania” listwy.

Montaż:

Montaż listew do boniowania z elementem traconym, co do zasady jest analogiczny jak montaż tradycyjnych listew do boniowania (seria BP11 HR i BP11 HRS), z tą różnicą, że w przypadku listew serii BP11 HN oraz BP11 HNS – dzięki zastosowanemu płaskownikowi (element tracony) – uzyskujemy usprawnienie podczas tynkowania powierzchni elewacji.

BP11 H N, BP11 H NS (Z SIATKĄ) LISTWY PVC DO BONIOWANIA Z ELEMENTEM TRACONYM

Nazwadługość (mm)szerokość (mm)głębokość (mm)szerokość siatki (mm)sztuk/opakowanie zbiorcze
BP11 H2 N3000202015
BP11 H2 NS300020202×10020
BP11 H3 N3000302015
BP11 H3 NS300030202×10020

Realizacje zastosowania listew do boniowania BP11

Zobacz przykłady >>>

BP11 HN

BP11 HN

BP11 H2 N

BP11 H2 NS

BP11 H3 N

BP11 H3 NS

Element tracony jest zamontowany n a listwie poprzez bardzo precyzyjne połączenie wykonane z miękkiego tworzywa PVC, które gwarantuje usunięcie elementu traconego (zamknięcia) w każdych warunkach termicznych bez ryzyka pęknięć i ukruszeń.

Zobacz także