PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ

BP11 MINI MAX – listwa do boniowania PVC MINI MAX z siatką

Listwa do boniowania BP11 MINI MAX z siatką jest uzupełnieniem oferty w zakresie profili do boniowania.

Listwa BP11 MINI MAX nie wymaga wykonywania rowka w okładzinie termicznej.

Zastosowanie:

Do wykonywania rowków w kubaturze warstwy tynku i kleju. Uzyskiwanie linii podziałów tynku oraz kolorystyki na powierzchni elewacji. Niewielkie wymiary listwy BP11 MINI MAX (szerokość 7mm oraz głębokość 3mm) pozwalają wprowadzić do wyglądu elewacji delikatne akcenty podnoszące walory estetyczne i wprowadzające „techniczny porządek”. Listwy BP11 MINI MAX można z powodzeniem wykorzystywać do wykonywania imitacji płyt z kamienia naturalnego stosując tynki ozdobne / mozaikowe np. GRANIT, PIASKOWIEC – w tym celu dostępny jest łącznik krzyżowy BP11 MINI MAX CC oraz łącznik w kształcie „T” BP11 MINI MAX TC.

Walory użytkowe:

  • gwarancja uzyskania prostych, równych rowków w elewacji
  • wzmocnienie miejsc podziału tynku
  • uzyskanie doskonałego efektu okładzin kamiennych w tani i prosty sposób, nie wymagający stosowania technologii kotwienia ciężkich płyt kamiennych

Montaż:

Sposób montażu polega na naklejeniu na powierzchnię elewacji listwy z siatką i przykryciu na „zakład” pasów siatki w które zaopatrzona jest listwa BP11 MINI MAX – siatką szklaną systemową elewacyjną – przy czym klej do zatapiania siatki szklanej powinien znajdować się także pod całym profilem PVC listwy BP11 MINI MAX wraz z perforowanymi skrzydełkami PVC listwy BP11 MINI MAX.

Informacja dodatkowa:

Listwa posiada wypełnienie w postaci pianki technologicznej o dużej gęstości, która dokładnie wypełnia wnętrze. Podczas rozprowadzania kleju na powerzchni okadziny termicznej oraz zaciągania tynku strukturalnego, zastosowana pianka eliminuje problem dostawania się do wnętrza listwy kleju oraz tynku. Takie rozwiązanie przyspiesza tynkowanie oraz dodatkowo pozwala idealnie równo położyć tynk pomiędzy kolejnymi listwami.

Piankę należy usunąć bezpośrednio po zaciągnięciu tynku.

BP11 MINI MAX LISTWA PVC DO BONIOWANIA Z SIATKĄ

Nazwadługość* (mm)szerokość (mm)głębokość (mm)szerokość siatki (mm)sztuk/opakowanie zbiorcze
BP11 MINI MAX3000732×10020

Realizacje zastosowania listew do boniowania BP11

Zobacz przykłady >>>